Janoš Čekonjić
Janoš Čekonjić, mlađi sin Jožefa Čekonjića, je nakon očeve smrti zauzeo njegovo mesto, jer je stariji brat Jožef umro prilično mlad. Nakon završenih studija u Budimpešti (Budapest), Janoš se nije posvetio samo unapređenju imanja u Žombolju, već je uveo reformu poljoprivrede celog Banata. Postavši sudija u Tamišu, aktivno je učestvovao u političkom životu Tamiške i Torontalske županije (Temes és Torontál vármegye).
Društveni uticaj porodice u javnom životu obe županije je bivao sve veći, o čemu svedoči činjenica da su uvek učestvovali u donošenju važnih odluka. Pravo na nošenje prednjeg imena žomboljai i janovai (iz Žombolja i iz Janove) su 1833. godine od austrijskog cara Franca I (Franz I., 1804–1835) dobili Janoš i njegova majka, Julia Jankovič, kada je ona kupila imanje u Janovi (Janovai). Za svoje zasluge, baron Janoš je od vlasti Habzburške monarhije 9. decembra 1864. godine dobio grofovsku titulu, koja je potvrđena 2. marta 1874. Ovu titulu je dobio pre svega za zasluge na polju humanitarnog rada, naročito za pomoć stanovnicima svog imanja prilikom suše 1863. godine. O potvrdi grofovske titule su pisale Nedeljne Novine (Vasárnapi Újság) 15. marta 1874. Zajedno sa titulom, muška strana porodice je stekla članstvo u gornjem domu parlamenta.
Odigravši bitnu ulogu u organizovanju i davanju dobrovoljne pomoći stanovnicima Segedina (Szeged) prilikom velike poplave, Janoš Čekonjić je od cara dobio titulu tajnog savetnika. O njegovoj popularnosti svedoči i članak objavljen u Nedeljnim Novinama, prilikom njegove smrti. „Grof Janoš Čekonjić, tajni savetnik, umro je u svojoj 71. godini u Žombolju. Retko je bio učesnik u zabavama aristokratije i u političkom životu Monarhije. Njegovo ime, međutim, često su spominjali siromašni građani. Prilikom suše 1863. godine, stotine porodica je snabdevao hranom i novcem. Osim toga, značajno je doprineo dobrovoljnom delatnošću prilikom velike poplave Segedina. Zahvaljujući svom nesebičnom humanitarnom radu, podigao je porodicu na grofovski rang.“ U njegovoj čitulji stoji da je bio najsimpatičniji aristokrata, čovekoljubivi grof čiji dobrotvorni rad je samo njegova skromnost mogla nadmašiti.
Sa suprugom, baronicom Leonom Liptai (Lipthay Leona), imao je troje dece: Agotu (Ágotha), koja je umrla još kao dete, Endrea (Endre) i Margit (Margit). Za razliku od muža, Leona je imala veoma aktivan društveni život. To se ispoljavalo već tokom revolucije 1848–1849. godine, u kojoj je branila nacionalna prava Mađara i bila nazvana „ćerkom domovine“. Zbog toga je neko vreme provela i u zatvoru. Rođena kao baronica, Leona zajedno sa suprugom, 1864. godine, stiče grofovsku titulu. Grofica nije samo u južnim krajevima privlačila visoko društvo, već je i u njihovoj palati u Pešti često organizovala druženja. Na njenim balovima, naročito u periodu dualizma, često su bili prisutni članovi carske porodice. Kao i njen suprug, i ona se isticala dobrotvornim radom, posebno kao predsednica organizacije Dobro srce (Jó-Szív). Gospođa Leona je imala sledeću životnu filozofiju: „Protiv vode prodajemo vatru! Protiv žeđi dajemo šampanjac, a protiv siromaštva darujemo – dobro srce.“